В анексованому Криму розпочали утилізацію мазуту, який зібрали з Чорноморського узбережжя після аварії російських танкерів у Керченській протоці 15 грудня минулого року. Про це заявила глава підконтрольного РФ Міністерства екології та природних ресурсів Криму Ольга Шевцова.
«Близько 16 тонн відходів, які підлягають утилізації термічним методом, передано ліцензіату для спалювання», – повідомила Шевцова.
Вона додала, що наразі просіяно близько 250 тонн відходів. Перші 50 тонн відходів почнуть обробляти спеціальними бактеріями найближчими днями.
Оброблені відходи накривають поліетиленовою плівкою. Запаху нафтопродуктів на майданчику немає, стверджує міністр.
Раніше у Керчі протягом трьох днів фіксували нові викиди мазуту. При цьому російський голова Криму Сергій Аксьонов нещодавно заявляв, що пляжі на півострові повністю очистили. Проте еколог Ігор Шкрадюк вважає, що заява Аксьонова стосується лише популярних пляжів, на так званих диких пляжах мазут залишається.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: «Грамотно» та «фундаментально». Екологічні фейки у Криму15 грудня минулого року в Керченській протоці зазнали краху два російські танкери «Волгонефть» – 212 і 239. За версією російської влади, причиною стала негода і сильний шторм. Обидва судна перевозили мазут: за даними ЗМІ, на борту «Волгонафти-212» було 4300 тонн нафтопродуктів, а, за інформацією Telegram-каналів Shot і Baza, «Волгонафта-239» віз аналогічний обсяг.
Внаслідок аварії стався масштабний розлив нафтопродуктів. Російська Морська рятівна служба пізніше заявила, що до Чорного моря потрапило близько 2,4 тисяч тонн мазуту.
Міністерство охорони навколишнього середовища та природних ресурсів України попередило, що катастрофа призведе до масової загибелі планктону, отруєння морських мешканців, забруднення донних відкладень та прибережної зони, руйнування екосистем та порушення харчових ланцюгів. Збитки екосистеми Чорного моря, за підрахунками українського відомства, перевищили 14 мільярдів доларів.
Зоолог, доктор біологічних наук Павло Гольдін у коментарі для Криму.Реалії зазначав, що наслідки аварії будуть відчуватися в регіоні не менше 20 років.
За даними Росприроднагляду РФ, екологічні збитки від аварії оцінюються майже в 85 мільярдів рублів.
БІЛЬШЕ ПО ТЕМІ: У Криму та Севастополі зібрали понад 1,5 тисячі тонн забрудненого мазутом піску та ґрунту після аварії танкерів – МНС РФРоскомнагляд (Роскомнадзор) намагається заблокуватидоступ до сайту Крим.Реалії. Безперешкодно читати Крим.Реалії можна за допомогою дзеркального сайту: https://dfs0qrmo00d6u.cloudfront.net. Також слідкуйте за основними подіями в Telegram, Instagramта ViberКрим.Реалії . Рекомендуємо встановити VPN.